Štátna veterinárna a potravinová správa SR bola kontaktovaná Národným toxikologickým informačným centrom, ktoré zaznamenalo dôležitú informáciu o nevyhovujúcom, a predovšetkým nebezpečnom potravinovom výrobku.

Hygienici zverejnili varovanie pred nebezpečným výrobkom, ktorý sa nachádza na slovenských pultoch. Ide o špenátový mrazený pretlak v množstve 400 gramov. ,,Z Národného toxikologického informačného centra, Univerzitná nemocnica Bratislava, sme získali informáciu o podozrení na kontamináciu výrobku špenátový pretlak, zakúpeného v obchodnej sieti Coop Jednota. V priebehu 10 dní Národné toxikologické informačné centrum zaznamenalo 4 toxikologické konzultácie po požití mrazeného špenátu,“ uvádza sa na oficiálnej stránke.

Otrávení Slováci sa mali sťažovať na malátnosť, závraty, sucho v ústach, zhoršené videnie, diplopiu (dvojité videnie) a mydriázu (rozšírené zrenice). Štátna veterinárna a potravinová správa SR nariadila úradnú kontrolu v uvedenej obchodnej sieti a u výrobcu. Taktiež bol zastavený predaj všetkých šarží daného výrobku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: svps.sk  |  Foto: svps.sk, Pixabay