Mladá mamička nemohla byť šťastnejšia, keď sa jej narodil krásny chlapček. Pôrod prebehol bez problémov a o pár dní si hrdá žena odniesla domov svoj najväčší poklad netušiac, čo príde. Problém nastal, keď malo bábätko iba sedem mesiacov, pričom v danej chvíli mal zareagovať lekár. To sa však nestalo!

Abigail Wardleová sa vo svojich 23. rokoch stala prvýkrát mamičkou chlapčeka, ktorý dostal meno Oliver. Keď mal chlapček sedem mesiacov, žena si všimla, že pôsobí unavene a mäkké miesto nad čelom mu výrazne pokleslo, pričom ide o tzv. fontanelu naznačujúcu otravu krvi.

Doktor však mamičke oznámil, že jej synček je iba dehydratovaný a predpísal mu zvýšený príjem tekutín. Zdravotný stav bábätka sa však v priebehu ďalších hodín zhoršil natoľko, že prestal jesť a neustále plakal. Okamžite bol preto prevezený do nemocnice, kde stratil vedomie a museli ho uviesť do umelej kómy.

Doktori nakoniec zistili, že dieťa má infekciu hrdla, ktorá spôsobila otravu krvi, pričom mu začali fialovieť všetky končatiny. Vďaka niekoľkým liečbam chceli zabrániť amputácií, no samotná matka chcela, aby syna operovali a neváhali. Chcela, aby prežil, aj keby to znamenalo, že nebude mať ručičky ani nožičky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zmena nastala vo chvíli, keď Abigail prenášala Olivera na deku, pričom mu odumretá noha zrazu odpadla a zostala matke v rukách. Ide o tzv. prirodzenú amputáciu, čo donútilo lekárov, aby amputovali zvyšné končatiny. „Odkedy mu amputovali končatiny, opäť nabral chuť do života. Zrazu to bol úplne iný chlapec – šťastný, očividne to preňho bolo vykúpenie. To, čo sa nám stalo, by nemala zažiť žiadna rodina. Každý by mal vedieť, že otrava krvi môže postihnúť človeka v akomkoľvek veku. Niekedy sa iba stačí spýtať doktora: ,,A nemôže to byť otrava krvi?“,“ uviedla ťažko skúšaná žena pre thesun.co.uk.

Zdroj: thesun.co.uk  |  Foto: YouTube, Twitter