Ruská invázia na Ukrajine pokračuje aj počas 28. dňa, pričom sa predpokladá, že ruská armáda má munície a jedlo už len na dva dni. Rusko varuje, že Poľskom navrhovaná mierová misia NATO na Ukrajinu by znamenala priamy konflikt Ruska a NATO.

Vojnový konflikt na Ukrajine stále neprestáva, hoci hovorca kancelárie ukrajinského prezidenta sa domnieva, že boje by mohli utíchnuť do dvoch až troch týždňov. Mnohí odborníci sa však obávajú aj možnosti, že Rusko zatlačí na Bielorusko a vtiahne ho do boja. Bieloruský prezident Lukaschenko však nateraz takúto možnosť vylučuje.

Poľsko zas v piatok navrhlo, že podporí návrh o mierových silách a misii NATO na Ukrajine. Poľský politik Jaroslaw Kaczynski podľa agentúry Reuters uviedol: “Myslím, že je dôležité vykonať mierovú misiu NATO, prípadne nejaká širšia medzinárodná štruktúra. Misia, ktorá sa bude sama schopná brániť a bude operovať na území Ukrajiny.

Rusko označilo poľský návrh za neuvážený a varuje, že mierová misia NATO na Ukrajine by viedla k priamemu konfliktu medzi Ruskom a NATO. “Bolo by to veľmi neuvážené a extrémne nebezpečné rozhodnutie,” odkázal hovorca Kremľa Dmitry Peskov. Dodal, že kontakt týchto dvoch síl “môže mať jasné dôsledky, ktoré by sa len ťažko naprávali”.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: reuters.com │ Foto: YT/Reuters, The Telegraph