Hovorí sa, že Sociálna poisťovňa nezabúda a každý deň potvrdzuje, že je to pravda. Slováci iba neveriacky krútia hlavou nad sumami, ktoré musia každý mesiac odvádzať ,,obľúbenej“ inštitúcií. O to väčšie prekvapenie je, keď si v schránke nájdu upozornenie na poriadne mastnú pokutu.

Slovenský spisovateľ Pavel “Hirax“ Baričák sa rozhodol so svojimi fanúšikmi podeliť o rozhovor, ktorý mal s kamarátom. Ten sa mu zveril so šokujúcim príbehom jeho mamy, ktorú konanie Sociálnej poisťovne úplne odrovnalo. ,,Ty počúvaj, čo teraz prišlo mame zo Sociálky. Pokuta na 1 200 eur! Za deväť rokov dozadu jej zarátali pokuty za každý jeden deň meškania, čo ktorý mesiac sa omeškala s platbou. Napríklad v marci 2015 meškala tri dni = pokuta, v októbri meškala štyri dni = pokuta. A takto sa jej to nazbieralo,” napísal na sociálnej sieti Pavel.

Zúfalá žena sa rozhodla navštíviť aj úradníkov, aby zistila, kde sa stala chyba. ,,Nič jej neodpustili. Plakala tam, ale boli neoblomní, len jej navrhli dajaký splátkový kalendár. Pre ňu je to obrovský peniaz, psychicky sa zrútila,“ so smútkom povedal spisovateľovi kamarát. Baričák sa však vo svojom príspevku predovšetkým rozčuľoval nad jednou dôležitou vecou. ,,Tá pani mala všetko zaplatené. Dobre čítate – všetko, nemala tam dlžobu, len občas meškala pár dní. To sa môže stať každému z nás,“ upozorňuje Pavel.

Úspešný motivátor je z konania zamestnancov Sociálnej poisťovne absolútne zdrvený. ,,Zákon použitý bez ľudskosti je tyrania. Prepošlite tento status všetkým, ktorí sedávajú s politikmi na obedoch a ľuďom, ktorí majú na toto dosah, aby pochopili, ako sa radový občan cíti. Zle,” dodal na záver Baričák.

Celé vyjadrenie Pavla Baričáka

Zdroj: Facebook/Pavel Hirax Baričák  |  Foto: Facebook/Pavel Hirax Baričák