Úspešná slovenská speváčka Katarína Knechtová (38), ktorá bola nedávno súčasťou poslednej šou Česko Slovensko hľadá Superstar, predstavuje svoj nový singel. Skladba “V modlitbách”, pod ktorú sa autorsky podpísala, má byť pritom jej mimoriadne osobnou výpoveďou.

Katarína Knechtová je súčasťou slovenskej šoubiznisovej scény už viac ako 20 rokov, pričom z chlapčensky pôsobiacej hudobníčky sa časom stala pôvabná Femme Fatale. Je tomu len zopár mesiacov, čo Prešovčanka pútala pozornosť v talentovej súťaži televízie Markíza, kde si dokonca nečakane našla i lásku. Brunetka prejavila sympatie k mladému finalistovi Petrovi Borkovcovi, pričom nielen text, ale aj videoklip jemne naznačujú, že nový singel môže byť venovaný práve jemu.

„Bol to pre nás všetkých nesmierny zážitok a myslím si, že to zo samotnej nahrávky cítiť. Znie veľmi prirodzene a organicky. Sme na ňu všetci ohromne pyšní. Najväčšou inšpiráciou pri tvorbe je láska, medziľudské vzťahy a dynamika medzi ľuďmi. Pieseň je vlastne zamyslením sa nad tým, že ľudia sa za istých životných okolností môžu míňať, napriek tomu, že sa milujú. Niekedy je jediným riešením nechať toho druhého ísť a veriť, že raz pochopí súvislosti a samého seba. V tomto prípade ide o problém so závislosťou na alkohole, čo je obvykle nezlučiteľne s partnerským životom… Pre mňa je to veľmi osobná pieseň,“ vysvetľuje sympatická Katka Knechtová.

Videoklip k skladbe bol natáčaný v Prešove a ďalekom Los Angeles, kde sa po boku hudobníčky objavil profesionálny herec Jordan James Smith. „Hráme v klipe pár, v ktorom ja zistím, že môj partner má problém s alkoholom. A spolu sme predviedli moje prvé intímne scény vôbec. Poznali sme sa päť minút a keďže čas bol drahý a vzácny, hneď po prvej klapke sme museli hrať zamilovaných a bozkávať sa. Napriek tomu, že hral v klipe človeka, ktorý je de facto alkoholik, sám je abstinent a whiskey v živote nepil! Museli sme tak prelievať do fliaš čaj a vodu..“ prezradila speváčka. Tiež máte dojem, že ide o jednu z najlepších skladieb Katky vôbec?

Video | Foto: YouTube