Vatikánsky arcibiskup Aldo Giordano sa zúčastnil v septembri spolu s pápežom Františkom návštevy Slovenska, bohužiaľ, spolu s ďalšími cirkevnými hodnostármi sa nakazil Covidom. Arcibiskup podľa talianskych médií nákaze koronavírusom podľahol. 

V septembri navštívil Slovensko pápež František, ktorý okrem zavítania do prezidentského paláca v Bratislave poctil svojou návštevou aj Lunik IX. V posledný deň svojej návštevy  sprevádzali Svätého otca na návšteve Šaštína viacerí cirkevní hodnostári, medzi nimi aj predseda Rady európskych biskupských konferencií kardinál Angelo Bagnasco či práve arcibiskup Aldo Giordano.

Podľa informácií talianskeho LaStampa sa Giordano a niekoľkí ďalší práve v Šaštíne nakazili koronavírsuom. Aldo Giordano, bohužiaľ, svoj boj s Covidom prehral a zomrel na jednotke intenzívnej starostlivosti v belgickej nemocnici. Podľa dostupných informácií nemal arcibiskup ukončený vakcinačný cyklus.

Konferencia biskupov Slovenska sa ale voči informácií o nákaze na Slovensku ohradila: „Správa o tom, že zomrel arcibiskup Mons. Aldo Giordano sa nás všetkých bolestne dotkla a je nám veľmi ľúto, že nás tento vzácny duchovný otec a významný diplomat opustil. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť všetkým jeho blízkym a modlíme sa za neho, taktiež prosíme o útechu pre pozostalých. Vzhľadom na zverejnené informácie súvisiace s jeho onemocnením na Covid-19 zároveň pokladáme za potrebné komunikovať, že Mons. Aldo Giordano počas apoštolskej cesty Svätého Otca v dňoch 12.-15. septembra 2021 Slovensko nenavštívil, a teda nebol ani na slávnostnej svätej omši v Šaštíne.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: lastampa.it, FB/TK KBS │ Foto: Twitter