Vážna dopravná nehoda na východnom Slovensku: Čelná zrážka dvoch osobných áut! (FOTO)

Dátum:

Ďalšia vážna dopravná nehoda na východnom Slovensku! Nešťastie sa udialo v utorok 26. júna krátko po 17.30 h v Košiciach. O udalosti informovala hovorkyňa KR PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

K nehode došlo na cestnej komunikácií na Triede KVP v Košiciach oproti areálu Čičky. Podľa doterajších zistení sa čelne zrazilo osobné motorového vozidlo zn. Mazda MX6, s ktorým 31-ročný Košičan smeroval z Popradskej ulice na Sídlisko KVP.

„Pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky, prešiel s vozidlom do protismeru, kde sa zrazil s osobným motorovým vozidlom zn. Škoda Fabia, ktoré viedla 38-ročná Košičanka,“ informovala Ivanová.

Vodič bol podľa slov hovorkyne po dopravnej nehode podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Vodičke bola na zistenie prítomnosti alkoholu odobratá krv. „Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel vodič, ale i vodička s maloletým dieťaťom z vozidla zn. Škoda Fabia ťažké zranenia, druhé maloleté dieťa sa zranilo ľahko,“ dodáva Lenka Ivanová z KR PZ v Košiciach.

Predbežná celková škoda bola vyčíslená na 4 500 eur. Vyšetrovateľ Policajného zboru v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

„Polícia opätovne apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa plne venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a rešpektovali jej pravidlá,“ uviedla na záver Ivanová.

Zdroj/Foto: KR PZ Košice

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...