Ďalšia vážna dopravná nehoda na východnom Slovensku! Nešťastie sa udialo v utorok 26. júna krátko po 17.30 h v Košiciach. O udalosti informovala hovorkyňa KR PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

K nehode došlo na cestnej komunikácií na Triede KVP v Košiciach oproti areálu Čičky. Podľa doterajších zistení sa čelne zrazilo osobné motorového vozidlo zn. Mazda MX6, s ktorým 31-ročný Košičan smeroval z Popradskej ulice na Sídlisko KVP.

“Pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky, prešiel s vozidlom do protismeru, kde sa zrazil s osobným motorovým vozidlom zn. Škoda Fabia, ktoré viedla 38-ročná Košičanka,” informovala Ivanová.

Vodič bol podľa slov hovorkyne po dopravnej nehode podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Vodičke bola na zistenie prítomnosti alkoholu odobratá krv. “Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel vodič, ale i vodička s maloletým dieťaťom z vozidla zn. Škoda Fabia ťažké zranenia, druhé maloleté dieťa sa zranilo ľahko,” dodáva Lenka Ivanová z KR PZ v Košiciach.

Predbežná celková škoda bola vyčíslená na 4 500 eur. Vyšetrovateľ Policajného zboru v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

“Polícia opätovne apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa plne venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a rešpektovali jej pravidlá,” uviedla na záver Ivanová.

Zdroj/Foto: KR PZ Košice