V nedeľu vo večerných hodinách došlo v Brezne k vážnej dopravnej nehode. Pred vodiča osobného auta vbehol na cestu len 4-ročný chlapec. Muž už nedokázal zrážke zabrániť, pričom chlapček skončil s ťažkými zraneniami v nemocnici.

V Brezne došlo v nedeľu vo večerných hodinách k veľmi vážnej autonehode. Na ceste v smere na Polomku sa pred vodičom osobného vozidla odrazu zjavil chlapček, ktorý mal vybehnúť spoza veľkokapacitného kontajnera.

Akonáhle vodič chlapca zbadal, strhol riadenie, no aj tak už nedokázal zrážke zabrániť. Chlapec skončil s ťažkými zraneniami v nemocnici. Polícia po nehode varuje rodičov, aby podobným incidentom zabránili a riadili sa nasledovnými radami!

“Je nevyhnutné, aby rodičia venovali pozornosť dopravnej výchove svojho dieťaťa už od najútlejšieho veku. Dieťa je nepozorné, málo predvídavé, koná impulzívne a často nevie posúdiť nebezpečenstvo situácie, v ktorej sa ocitlo. Dieťa nemá vstupovať na vozovku spomedzi zaparkovaných áut, ktoré mu znemožňujú výhľad, na vozovku môže vstúpiť len po pozornom rozhliadnutí sa vľavo i vpravo a len vtedy, ak sa nepribližuje automobil, má zásadne prechádzať po vyznačených priechodoch pre chodcov, tam kde nie je chodník. Chodí sa po ľavej krajnici, prípadne po ľavej strane vozovky a to najviac dvaja vedľa seba (ideálne s viditeľne umiestnenými reflexnými prvkami).”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Polícia SR – Banskobystrický kraj