Po neúspešných snahách odvolať ministra vnútra Romana Mikulca sa opozícia rozhodla zamerať na Richarda Sulíka. Dnes (26. októbra) v parlamente prebieha mimoriadna schôdza k odvolávaniu šéfa rezortu hospodárstva.

Opozičná strana Smer-SD sa momentálne snaží odvolať Richarda Sulíka z postu ministra hospodárstva. Dôvodom má byť výrazný rast cien energií, ktorý berie politik na ľahkú váhu, no aj jeho plán zrušiť úrady práce po celom Slovensku.

Počas mimoriadnej schôdze si vypýtal slovo Robert Fico, ktorý však prišiel s dvoma prekvapivými požiadavkami na šéfa strany SaS, pričom sa ani jedna netýkala výrazného zdražovania cien plynu a elektriny. ,,Chcem požiadať pána ministra, a teraz sa už nepýtam ani priateľsky, ani kamarátsky, pán minister, aby ste predložili svoje maturitné vysvedčenie, ktoré ste predložili ako doklad na vstup na vysokú školu v Bratislave, pretože máme informácie, že ste sfalšovali maturitné vysvedčenie,“ vyhlásil expremiér stojac za rečníckym pultom.

Na pretras však prišiel aj ranč v Austrálii, ktorého je Sulík spolumajiteľom. Smerák žiada od kolegu, aby vysvetlil, odkiaľ zobral peniaze na kúpu tejto nehnuteľnosti a pôdy. ,,Pýtam sa, aký to je ranč, akú má rozlohu, kto sú dvaja ďalší vlastníci, chceme vedieť, koľko to stálo, z akých prostriedkov ste to financovali,“ zhrnul Fico, ktorý naznačil, že Saskár sa čoskoro môže vykašľať na Slovensko a presťahovať sa práve do Austrálie. Sulík by mal dostať priestor, aby odpovedal na všetky otázky, resp. požiadavky zo strany opozičného kolegu. O jeho argumentoch vás budeme informovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Robert Fico  |  Foto: FB/Robert Fico, Twitter