Opozičná strana Smer-SD zorganizovala protivládny protest a mimoparlamentná strana Hlas-SD sa zase rozhodla pre tvrdý útok na koalíciu. Najväčším problémom sa údajne stala strana OĽaNO a jej vyčíňanie pri dôležitých rozhodnutiach vlády.

Strana Hlas-SD zvolala tlačovú konferenciu, kde vylúčila akúkoľvek budúcu spoluprácu s koaličnou stranou OĽaNO. ,,Žiaľ, je to obyčajná schránková firma, je to strana jedného muža, ktorá slúži na uspokojovanie jeho aj zvrátených potrieb,“ povedal Pellegrini na adresu Igora Matoviča, pričom práve jeho hnutie malo fatálne zlyhať pri riadení štátu.

Bývalý smerák následne poriadne pritvrdil, keď obvinil ministra vnútra Romana Mikulca, že je členom organizovanej skupiny. Súčasťou tejto skupiny má byť aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. ,,Nezávislé vyšetrovanie si pomýlili so svojou politickou pomstou a s nástrojom a krágľovanie politických oponentov. Nehovoriac o tom, že vo výpovediach kajúcnikov k jeho osobe sa záhadné mlčí a nikto nič nevyšetruje,“ povedal expremiér na adresu šéfa rezortu vnútra.

Rodák z Banskej Bystrice je presvedčený, že žiadna koaličná strana nezlyhala vo vláde tak ako OĽaNO. ,,Vzhľadom na odmietanie a marenie referenda považujeme OĽaNO za vážnu hrozbu pre slovenskú demokraciu a s takýmto subjektom nemôžeme a nechceme spolupracovať,“ dodal Pellegrini.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Peter Pellegrini  |  Foto: FB/Peter Pellegrini, Roman Mikulec-minister vnútra SR, Na hrane TV JOJ