K vážnej dopravnej nehode došlo 11. júna vo večerných hodinách v obci Šíd. Za volantom sedel mladý muž (20) a v aute viezol ďalších štyroch ľudí (8,13,14,16). Šokujúca je však skutočnosť, že tento mladík nebol dokonca ani držiteľom vodičského preukazu.

Vodič, smerujúci od miestneho cintorína do stredu obce prešiel miernou ľavotočivou zákrutou. Podľa všetkého neprispôsobil rýchlosť jazdy a následne vošiel do protismeru. Narazil tak do betónového múra a mostíka, ktoré boli súčasťou oplotenia rodinného domu.

“Vozidlo však odhodilo naspäť na vozovku, kde narazilo so dopravnej značky a potom do betónovej steny pod miestnou knižnicou. Pri dopravnej nehode došlo k ťažkým zraneniam spolujazdkyne (16). Chlapci (8, 13 a 14) utrpeli ľahké zranenia,” píše pluska.sk.

Dychová skúška nepreukázala alkohol v krvi, no celková škoda bola vyčíslená na takmer 1700 eur. V súvislosti s nehodou začala polícia trestné stíhanie pre podozrenie z prečinu ublíženia na zdraví, no i pre podozrenie z prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla.

Zdroj: pluska.sk | Ilustračná foto: pixabay.com