Nielen Česko a Slovensko, ale celá Európa momentálne smúti za velikánom hudobnej scény, ktorý skonal 1. októbra v nočných hodinách. Iba pred okamihom zverejnila manželka Karla Gotta, ktorý odišiel na večný odpočinok vo veku 80 rokov, informáciu, kedy sa bude konať pohreb zlatého hlasu Prahy.

“S najhlbším zármutkom v srdci oznamujem, že nás včera, krátko po polnoci, po ťažkej a dlhej chorobe, opustil môj milovaný manžel Karel Gott. Odišiel doma, v tichom spánku, v kruhu svojej rodiny. S ohľadom na zármutok rodiny prosíme o rešpektovanie súkromia, najmä s ohľadom a citlivosťou k neplnoletým dcéram Karla Gotta,” uviedla spevákova manželka Ivana tesne po jeho úmrtí.

Pred domom Karla Gotta na Bertramce sa momentálne zhromažďujú davy fanúšikov, ktorí si chcú uctiť pamiatku nezabudnuteľného speváka a položiť pri jeho bránu kvety, sviečky či spomienkové predmety. Zronení fanúšikovia však od úmrtia ikony českej hudobnej scény volali po informácii, kedy sa oficiálne uskutoční posledná rozlúčka s hudobníkom.

Ako sa iba pred okamihom objavilo na oficiálnej stránke KarelGott.com, pohreb umelca prebehne až o pár dní. “Verejnosť si bude môcť prísť uctiť pamiatku môjho muža v piatok 11.10. od 8:00 – 22:00 hodiny do Paláca Žofín na Slovanskom ostrove. V súlade s vôľou môjho manžela a po predchádzajúcom dohovore s Arcibiskupstvom pražským sa bude konať zádušná omša a bude ju slúžiť kardinál Dominik Duka, arcibisku pražský. Táto sa uskutoční pre pozvaných hostí v sobotu 12.10 od 11. hodiny v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražskom hrade,” uviedla vdova Ivana Gottová.

Ako taktiež dodala, chcela by sa poďakovať za mimoriadnu podporu, ktorá sa jej dostáva zo strany verejnosti, ako aj iniciatívu politikov, ktorí mienili spevákovi usporiadať štátny pohreb. Po dôkladnej úvahe však bude mať Karel Gott poslednú rozlúčku so štátnymi poctami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: karelgott.com | Foto: Facebook/KarelGott