Koncom januára šokovala celý svet zdrvujúca správa o úmrtí basketbalovej legendy Kobe Bryanta (†41), ktorý zahynul pri leteckom nešťastí. V súkromnom vrtuľníku ho v tom čase sprevádzala 13-ročná dcéra Gianna, ako aj osem ďalších pasažierov.

26. januára prišiel športový svet o jeden z najväčších basketbalových talentov. Kobe Bryant, ktorý hral za klub Los Angeles Lakers v NBA, skonal po páde súkromnej helikoptéry. Potom, čo posádka letela na dievčenský basketbalový turnaj, narazili v hustých mrakoch do svahu v blízkosti Los Angeles a zrútili sa na zem.

Na miesto okamžite dorazili všetky záchranné zložky, ktoré si však okrem výkonu práce zaobstarali aj súkromné fotografie z miesta nehody. Tie následne niektorí policajti zdieľali na svojich súkromných účtoch na sociálnej sieti, pričom vdova po športovcovi podala žalobu na úrad šerifa v Los Angeles.

Najmenej osem šerifových zástupcov na mieste fotilo na mobilné telefóny zábery mŕtvych detí, rodičov a trénerov. Ako oddelenie neskôr priznalo, zástupcovia nemali k zaobstarávaniu záberov na mieste havárie s ohľadom na vyšetrovanie žiadny dôvod,“ znie citácia zo žaloby, ktorú má k dispozícii magazín People.

Šerif pritom taktiež už pred týždňami potvrdil, že právo fotiť mali výhradne koroneri a vyšetrovatelia úradu pre bezpečnosť dopravy. Vdova Vanessa taktiež podala ešte vo februári s rodinami ostatných zosnulých žalobu i na majiteľa vrtuľníka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Twitter, Pixabay, IG/vanessabryant