Vedci zo ZOE COVID Study prišli s novými odhaleniami o novom variante koronavírusu s názvom Omicron. Ten sa má od jeho predchodcov odlišovať okrem ľahšieho šírenia aj špecifickými príznakmi, ktoré ľudí pri delte a iných variantoch netrápili až do takej miery. 

Vedci skúmali podľa informácií denníka TheSun príznaky typické pre nový variant koronavírusu Omicron. Ten je na Slovensku potvrdený oficiálne už u desiatok ľudí, hoci Úrad verejného zdravotníctva predpokladá reálne vyšší počet nakazených. Podľa vedeckých zistení sa navyše príznaky nákazy prekrývajú v mnohom s nachladnutím.

V prípade prechladnutia je však nástup ochorenia pozvoľný, kým pri Omicrone nastúpia rýchlo bolesti hlavy a únava. Vyzvali tiež, aby sa ľudia nechali zaočkovať posilňovacou treťou dávkou vakcíny, keďže omicron je zrejme lepšie šíriteľný ako jeho predchodcovia.

Národná zdravotnícka služba zverejnila, že medzi príznaky nákazy patrí pretrvávajúci kašeľ, strata čuchu a chuti (hoci u omicronu menej), ako aj vysoká teplota. Medzi dva najnovšie príznaky omicronu, ktoré sa u predošlých mutácií až tak nevyskytovali, patrí strata chuti do jedla a zvracanie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: the-sun.com │ Foto: YT/Al Jazeera English