Po Čechovi a Cyperčanovi prichádzajú Srbi. Reč je o poste trénera prvého tímu Slovana Bratislava. Do konca sezóny povedie bratislavský klub Ivan Vukomanovič.

[sociallocker]Len 39-ročný Srb má zatiaľ za sebou jedinú trénerskú zastávku, v rokoch 2013-2015 viedol popredný belgický klub Standard Liege, s ktorým sa predstavil aj v Európskej lige. Jeho asistentom bude Vladimír Radenkovič, ktorý pôsobil ako tréner srbskej reprezentácie do 21 rokov.

“Pri obsadení trénerského postu sme chceli ísť mladou progresívnou cestou. S trénerom sme absolvovali viaceré osobné stretnutia a urobil na mňa veľmi dobrý dojem. Prezentoval svoju predstavu o práci so súčasným mužstvom a navrhol spôsob, akým chce posunúť všetkých hráčov po výkonnostnej a taktickej stránke na vyššiu úroveň. Dlhodobo pôsobil v Belgicku, kde je futbal v posledných rokoch na výraznom vzostupe a práve Ivan je jedným zo spoluautorov metodológie, ktorou sa mužstvá z tejto krajiny prezentujú. Spolu s Ivanom Vukomanovičom príde do Slovana nový asistent Vladimir Radenkovič, ktorý bol doteraz asistentom trénera v srbskej reprezentácii do 21 rokov. Od novej trénerskej dvojice očakávame v prvom rade nový impulz, zapálenie mužstva a zlepšenie herného prejavu a individuálnych činností u každého jedného hráča. Všetko je o tvrdej práci a tvrdom drile. Chceme aby sa intenzívne tréningové jednotky naplno preniesli aj do majstrovských zápasov. Hráči musia dosiahnuť úroveň, akú od nich vyžadujeme a ukázať rešpekt voči značke Slovan. Belgický futbal sa v poslednom období prezentoval tiež výchovou a implementáciou mladých hráčov do vrcholového seniorského futbalu a aj tieto skúsenosti budeme chcieť využiť od nového trénera,” povedal Ivan Kmotrík mladší.

[poll id=”22″]

kn

Zdroj: skslovan.sk | Foto: sportmagazine.knack.be, Facebook
[/sociallocker]