Vedenie Spartaku Myjavy: Vo Fortuna lige končíme, nemá to zmysel!

Dátum:

Skromný klub zo Záhoria sa v najvyššej slovenskej futbalovej lige udomácnil, dokonca našu krajinu pred štyrmi mesiacmi reprezentoval. K 1. januáru 2017 bude všetko inak.

Spartak Myjava si vybojoval postup do (vtedy ešte) Corgoň ligy v sezóne 2011/12, teda táto sezóna bola jeho piata v najvyššej lige. Nikdy nemal napriek skromným podmienkam problém so záchranou, práve naopak. V úvodnej sezóne skončil na štvrtom mieste a v uplynulej dokonca na skvelom treťom mieste. Aktuálne mu po devätnástom kole patrila šiesta priečka. Do jarnej časti však klub nenastúpi.

Tí, ktorí by predpokladali, že vinou sú finančné problémy, ktoré v minulosti položili nejeden klub, by boli na omyle. Všetko ozrejmil na tlačovke prezident klubu Pavel Halabrín: „To, čo robíte, vás musí napĺňať. Nech už robíte čokoľvek. Mňa, a nielen mňa, po dlhých rokoch prestala táto práca napĺňať, zo zápasov som neodchádzal s dobrým pocitom, hoci sme často vyhrávali.“ Pán Halabrín sa nezabudol zmieniť ani o tom, že je smutné vidieť prázdne štadióny, že je smutné vidieť, ako sa každý aj z toho mála snaží nahrabať pre seba.

Bohužiaľ, je to všetko pravda. Vidieť na ligovom zápase tisíc divákov nie je príliš dôstojné. To, či v budúcnosti začnú ligu opúšťať aj ďalšie kluby, uvidíme. Vieme len jedno, chce to zmenu!

Celú tlačovku je možné pozrieť si v priloženom videu.

Zdroj: YouTube, spartakmyjava.sk | Foto: Facebook

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Úprimné vyjadrenie Sulíka: TOTO si myslí o útokoch Igora Matoviča!

Kedysi sa spolu fotili pri spoločnom obede a dnes...

Miliardár Soros varuje pred Putinom: Premiér Heger odkazuje JEDINÉ!

Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zúčastnili lídri...

Slovenská polícia zachytila HROZBU: Anonym plánuje masovú vraždu!

Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti šokujúcu správu. Anonym...

Nečakaný krok susednej krajiny: Vyhlásila stav vojnovej hrozby!

Ruská invázia na Ukrajinu sa oficiálne začala 24. februára...