Vedľa hraníc Slovenska sa v utorok prehnali až tri ničivé tornáda. Hoci celé pustošenie trvalo podľa svedkov len dve minúty, živel stihol spôsobiť veľké škody a spustošil viaceré oblasti. Našťastie však nik nebol zranený. 

Neďaleko od Slovenska sa v utorok prehnali ničivé tornáda. Meteorológovia uviedli, že tornádo sily F2 sa prehnalo Poľskom a zanechalo obrovské škody v podobe vyvrátených stromov, strhnutého elektrického vedenia a poškodených budov. Dokonca bol vydaný najvyšší výstražný stupeň pred intenzívnymi zrážkami a búrkami.

Dokopy boli napočítané až tri tornáda, ktoré zosadli pri mestách Grodzisk Mazowiecki, Varšave a Kielce. Kým v týchto oblastiach sa tornádo len dotklo zeme, pri obci Wojciechów vyčíňalo dve minúty a zničilo 120 budov a 40 rodinných domov.

Na miestach zasahujú hasiči, armáda aj predseda vlády Mateusz Morawiecki a pomáhajú ľuďom v zatopených domoch, garážach či pivniciach. Premiér už prisľúbil poškodeným občanom finančnú výpomoc. Podľa informácii iMeteo majú búrky ustáť a v strednej Európe tak môžeme očakávať silnejší dážď.

https://www.youtube.com/watch?v=M9FXxCsb22g

Zdroj: imeteo.sk │ Foto: YouTube/Dziennik Wschodni, Agnieszka Zielińska, Pexels