Nová doba a väčšie vymoženosti pri výbere potravín poskytujú rodičom mnohé výhody v stravovaní, no zároveň sa môžu stať aj veľkým rizikom. V tomto prípade však išlo o dieťa, ktoré malo prísnu vegánsku stravu, v dôsledku čoho prišlo o život.

Pred pár dňami prišiel na tiesňovú linku telefonát vystrašenej matky, ktorá oznámila, že jej najmladšie dieťa je studené a nedýcha. Do domu v mestečku Cape Coral na Floride bola okamžite vyslaná záchranná zdravotná služba, no po príchode už zdravotníci nemohli nič robiť. Iba 18-mesačného chlapčeka vyhlásili za mŕtveho.

Rodičia Ryan a Shella O´Leary nerozumeli, ako sa mohla taká tragédia stať. Lekárom však bolo okamžite jasné, že dieťa bolo značne podvýživené a vážilo iba sedem kilogramov. Ďalšie dve deti boli rovnako vyhladované, bledé a jedno z nich malo úplne zničené zuby.

Polícia sa začala zaujímať o fungovanie rodiny, pričom zistila, že ide o vegánov. Ich jedálniček je zložený iba zo surovej zeleniny a ovocia. Matka pri výsluchu mala vypovedať, že pri prebaľovaní synčeka spozorovala, že dýcha plytšie, no ignorovala to a išla si ľahnúť. Shella s manželom momentálne čelia žalobe z usmrtenia z nedbanlivosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: metro.co.uk  |  Foto: Twitter, depositphotos.com