Uplynulú sobotu sa v pražskej O2 Aréne odohral zápas storočia, kedy sa proti sebe postavili dve najzvučnejšie mená domácej MMA scény. Attila Végh (34), ktorého prišli podporiť tisíce fanúšikov zo Slovenska, však hneď v prvom kole knockoutoval favorizovaného Čecha Karlosa Vémolu (34), pričom mu nedal žiadnu šancu na výhru!

Zápas storočia! Práve tak označili promotéri dlho očakávaný súboj poloťažkej váhy medzi Attilom Véghom a Karlosom Vémolom, ktorý sa uskutočnil 9. novembra v Prahe. Beznádejne zaplnená O2 Aréna bola svedkom nervydrásajúceho boja o status najlepšieho MMA zápasníka v Česku i na Slovensku, ktorý prekvapivo s prehľadom vyhral športovec z Dunajskej Stredy. Pre Karlosa to bola prvá trpká prehra od roku 2015, pričom Slovák ho zložil k zemi už v 2. minúte a 7. sekunde.

„Posledné štyri mesiace som prešiel peklom. Po každom tréningu som mal slzy v očiach a videl som jediný cieľ – poraziť Karlosa Vémolu. Bokom som dal sociálne siete a nijak som pred zápasom nevyskakoval. Bolo mi smiešne, ako to on celé hrotil. Na druhej strane to robil dobre, pretože MMA je u nás populárne najmä kvôli nemu,” nechal sa počuť šampión na pozápasovej tlačovej konferencii.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Naopak, Karlos Vémola, ktorý podľahol knockoutu prvýkrát v kariére, nezakrýval smútok z prehry, avšak vyzdvihol aj kvality svojho súpera. „V prvom rade musím zagratulovať veľkému slovenskému šampiónovi,“ povedal, avšak zápas zatiaľ komentovať nechcel, nakoľko ešte nemal možnosť vidieť ho. „Určite bola chyba, že som do toho nešiel agresívne ako vždy. Neviem, či ma zamrazila aréna, možno som nerešpektoval jeho údery. Nemyslel som si, že budú také tvrdé. Musím sa pozrieť, kde som urobil chybu. Všetky sny sa mi rozplynuli, musím sa s tým vyrovnať a zamyslieť sa, čo bude so mnou. UFC sa mi už nepodarí, ak mi Attila s promotérmi ponúknu odvetu, musím ísť po nej. Teraz som mohol stratiť všetko, v odvete by som už nemal čo stratiť. To nič nemení na tom, že dnes vyhral lepší, a to bol Attila Végh,” uviedol s pokorou Vémola.

Bude odveta?

Fanúšikovia oboch zápasníkov prežili počas uplynulej noci mimoriadny adrenalín, pričom atmosféra v hale bola doslova elektrizujúca. Ako sa však na knockout díva porazený Karlos? „Ak by bola odveta, tak by do nej išiel človek, ktorý už nemá, čo stratiť. To teraz vyslovene nepotrebujem. Pokiaľ by ale bola odveta, tak tam nejdem ako človek, ktorý potenciálnou porážkou môže prísť o všetko, ale ako muž, ktorý už všetko stratil a môže iba získať. O to ťažšie by to preňho bolo,” zamyslel sa Karlos Vémola.

O čosi rozdielny názor má na situáciu aktuálny šampión zo Slovenska, ktorý sa už onedlho stane otcom. „Svoj veľký cieľ som splnil a teraz sa musím dať dokopy v hlave, lebo som mal za sebou naozaj brutálne mesiace. Neviem teraz na túto otázku odpovedať. Porazil som ho. Načo by som teda s ním išiel opäť? Možno časom niečo vymyslíme,” dodal Végh. Nuž, ostáva iba čakať, čo napokon vymyslia samotní promotéri.

Zápas storočia so slovenským šampiónom môžete vidieť >>>TU<<<

Foto: IG/oktagonmma | Video: YouTube