Majiteľom reštaurácií, fitnescentier a vnútorných športovísk došla trpezlivosť, keďže sú nútení prepúšťať svojich zamestnancov a platiť účty, v dôsledku čoho nie sú schopní uživiť svoje rodiny. Dochádza tak k obrovskej vzbure, pričom za otváraním podnikov stojí iniciatíva “Bojujeme za naše gastro“.

Dnešným dňom (8. decembra) sa otvára viac ako 50 prevádzok v Košiciach, a taktiež niekoľko podnikov v ďalších krajoch Slovenska. Majitelia podnikov ťahajú z posledného, pričom prvú vlnu pandémie koronavírusu len tak-tak zvládli, no druhá ich už zvalcovala. Spoločne sa zhodli na tom, že pomoc od štátu je nedostatočná, nehovoriac o prísnych opatreniach, ktoré sa menia z minúty na minútu.

Vyjadrenia prezidentky, ktorá verejne kritizovala konania vlády na čele s premiérom, boli zrejme poslednou kvapkou. Iniciatíva “Bojujeme za naše gastro“ sa tak rozhodla pre vzburu. ,,Z celého Slovenska máme telefonáty, ľudia sa pridávajú na minútovej báze. To, čo sme plánovali, sme dnes pustili celoslovensky do éteru a spôsobili malú “revolúciu“. Každému sme pripravili možnosť sa pripojiť, zúčastniť sa a občiansky sa oslobodiť,“ uvádza sa na oficiálnej facebookovej stránke organizácie.

Na otváranie prevádzok zareagoval aj samotný Igor Matovič, ktorý je presvedčený, že ak sa majitelia rozhodnú otvoriť reštaurácie či fitnescentrá, zavedú v krajine anarchiu. Zdá sa však, že členovia iniciatívy majú informácie zo zákulisia rozhodovania vlády, v dôsledku čoho im dochádza čas na získanie aspoň minimálneho príjmu z podnikania ešte v tomto roku.

Iniciatíva otvorene prezradila údajne utajené informácie. ,,Priatelia, máme 8 dní na to, aby sme slobodne podnikali aj napriek nejakej pokute a represií. Reálne informácie, ktoré máme hovoria, že približne 16.12.2020 nastane “lockdown“ zrejme do 7.1.2020. Prevádzky, pokiaľ sa generálne nevzbúria a pokiaľ si nás po dnešku reálne nevšimne vláda a nebude rokovať so segmentom gastro, otvoria na jar,“ dodali v príspevku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Bojujeme za naše gastro  |  Foto: FB/Bojujeme za naše gastro, YT/Televízia TA3, Denník N, Pixabay