V posledných dňoch sa v médiách objavujú prvé meteorologické modely, ktoré naznačujú, aké počasie môžeme očakávať v priebehu zimy. Jedným z uznávaných portálov je AccuWeather, ktorý priniesol vyhliadky na prichádzajúce obdobie pre Európu.

November je na Slovensku mimoriadne teplý aj vďaka rozsiahlej tlakovej níži nad západnou Európou. Presnú predpoveď síce meteorológovia s takto veľkým predstihom vydať nemôžu, avšak na základe modelov očakávajú, že zima bude na našom území skôr mierna.

Podľa dlhodobej predpovedi portálu AccuWeather je pravdepodobné, že do Európy privanie teplý vzduch od Atlantiku a zo Stredomoria. Na mrazivé dni tak môžeme čakať zbytočne. Teploty pod nulou v priebehu dňa sa očakávajú až po novom roku, no nemalo by ísť o dlhodobé ochladenie.

Nadšenci zimných športov majú však možnosť vychutnať si množstvo snehu v Alpách. V rakúskych, talianskych aj švajčiarskych horách totiž husto snežilo už v priebehu tohto týždňa. V decembri tak bude na týchto miestach poriadna snehová nádielka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Predpoveď od 17. do 30.11. 2019

Predpoveď od 1.12 do 4.1.2020

Zdroj: accuweather.com  |  Foto: Pixabay, accuweather.com