Podľa informácií Nového času sa na pozemku moderátorky a glosátorky Eleny Vacvalovej uskutočnili kontroly ochranárov, ktoré preukázali viaceré veľké pochybenia. 

Vacvalová si stavia vilu na svojom pozemku na okraji lesa v Borinke. Podľa ochranárov počas výstavby došlo k znečisteniu potoka, ktorého breh okrem toho zničili bagre. Podľa ochranárov sa počas stavby vily odstránil brehový porast na väčšej ploche ako bolo nevyhnutné. Riaditeľ Správy Chránenej krajinnej oblasti Záhorie Dušan Valachovič pre Nový čas povedal, že za výrub stromov už bol riešený stavebník a podnetom sa bude zaoberať inšpekcia životného prostredia. Valachovič pritom nechápe, prečo k prejazdu cez potok nebol postavený mostík. Ďalším prečinom bolo zničenie mokrade, a to pravdepodobne bez súhlasu príslušného orgánu.

Ďalej uviedol, že vozidlá, ktoré týmto úsekom kvôli výstavbe vily prechádzajú, by síce nemali ovplyvniť živočíšstvo, no v dotknutom potoku je výskyt rýb ako jalec hlavatý, pstruh, čerebľa či hlaváč a mohol by sa tu vyskytovať i rak riečny.

Okresný úrad v Malackách už pracuje na krokoch voči stavebníkovi, ktoré by mali viesť k náprave.

Zdroj: cas.sk | Foto: youtube