Zo slovenského hudobného sveta dorazila mimoriadne smutná správa. Vo veku 65 rokov nás navždy opustil talentovaný hudobník. Dlhé roky spolupracoval s legendárnou skupinou Elán, ktorá sa na neho mohla vždy obrátiť. Práve členovia obľúbenej kapely oznámili prostredníctvom sociálnej siete stratu kolegu a priateľa.

V piatok (17. marca) zomrel známy zvukár, technik a podnikateľ Ján Červenka. Podľa dostupných informácií bolo jeho úmrtie náhle. Telo 65-ročného hudobníka mal nájsť v posteli jeho syn, ktorý sa domnieval, že iba spí. Netušil, že pravda je omnoho krutejšia, ako si vôbec dokáže predstaviť.

Červenka spolupracoval s kapelami Metalinda či Gioia. Pracoval na albumoch Roba Kazíka, Marcely Lajferovej, Laca Lučeniča a mnohých ďalších hudobníkoch. Vo všeobecnosti bol považovaný hlavne za dvorného zvukového majstra legendárnej kapely Elán. V roku 2019 mal na starosti ich album s názvom Najvyšší čas.

Smrť hudobníka členov kapely hlboko zasiahla. Jožo Ráž vyjadril ľútosť nad jeho náhlym skonom. ,,Jano Červenka bol môj parťák v nahrávacom štúdiu a strašne veľa sme spolu spolupracovali. Jeho odchod veľmi ťažko nesiem,“ zanechal Jano Baláž odkaz na sociálnej sieti. Vašo Patejdl ho označil za spolupracovníka, kamaráta a parťáka. Jeho stratu taktiež berie veľmi ťažko. ,,Hudobná skupina ELÁN vyjadruje úprimnú sústrasť celej rodine, v myšlienkach sme s vami,“ uviedli hudobníci na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk, FB/ELÁN rock-oficiálne stránky skupiny  |  Foto: FB/Ján Červenka, ELÁN rock-oficiálne stránky skupiny, Pexels