Slovensko zasiahla krutá rana. Na večný odpočinok sa totiž pobrala významná osobnosť, ktorá počas svojej kariéry vystriedala niekoľko profesií, no v každej excelovala. V posledných rokoch však bojovala s vážnou chorobou, ktorá sa jej napokon stala aj osudnou.

Alica Bieliková zomrela v stredu (19. januára) vo veku 79 rokov po dlhej chorobe, s ktorou intenzívne bojovala. Smutnú správu potvrdil jeden z jej synov Peter Bielik, ktorý je známym redaktorom televízie TA3. Kariéru začala v Slovenskom rozhlase, kde bola redaktorkou relácií Mikrofórum a Dobré ráno. Taktiež stála pri zrode Rádiožurnálu, ktorý začal vysielať 5. marca 1990. ,,Aktuálnu informáciu treba priniesť do vysielania, hoci aj kolenačky,“ takto znela jej zásada v rádiu.

Za mikrofónom pracovala dlhých 23 rokov. V roku 1993 začala pracovať v Kancelárií prezidenta SR Michala Kováča, pričom bola tajomníčkou jeho manželky Emílie Kováčovej. Bieliková sa v roku 1994 vydala na politickú dráhu a kandidovala do parlamentných volieb za Mečiarovu stranu HZDS, v dôsledku čoho sa stala poslankyňou NR SR, a zároveň aj členkou zahraničného výboru.

Počas svojej politickej kariéry zastávala i funkciu poslankyne Parlamentného zhromaždenia Rady Európy v oblasti kultúry a vzdelávania. Po štyroch rokoch v parlamente sa však opäť vrátila do Kancelárie prezidenta, kde pracovala počas úradovania Rudolfa Schustera aj Ivana Gašparoviča. Napokon sa v roku 2005 stala šéfkou tlačového oddelenia prezidenta Gašparoviča, ktorý bol vo svojej funkcií od roku 1998 do roku 2006.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TA3  |  Foto: TA3, Twitter, YT/sand0kan