Len pred pár dňami prišiel šport o skvelého a legendárneho futbalistu Pelého. Pred niekoľkými hodinami zasiahla smutná správa aj svet hokeja. Vo veku len 55 rokov odišiel na večný odpočinok bývalý obranca NHL, kapitán a olympijský víťaz z roku 1992. 

Ako informuje moskovský klub Dynamo, vo veku 55 rokov navždy odišiel Sergej Bautin. Bývalý obranca NHL a kapitán ruskej reprezentácie na MS 1997 zomrel za doposiaľ nezverejnených okolností. „Dynamo vyjadruje sústrasť blízkym a priateľom Sergeja Bautina. Pre rodinu Dynama je to nenahraditeľná strata,“ píše klub v oficiálnom vyhlásení.

Niektoré ruské médiá však uvádzajú ako príčinu smrti vážne zdravotné problémy spojené s onkologickým ochorením, s ktorým mal športovec bojovať. Práve v ruskom Dyname začal Bautin svoju hokejovú kariéru.

Neskôr presedlal na zámorskú profiligu, kde hral za Winnipeg Jets, San Jose Sharks či Detroit Red Wings. Napokon hral taktiež vo Švédsku, Nemecku či Japonsku, aby sa na záver vrátil do Ruska. V roku 1992 sa stal tiež olympijským víťazom v Albertville.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: en.dynamo.ru │ Foto: YT/hockeyfights.com, Twitter