K veľkej tragédií došlo v pondelok v poľskom meste Inowroclaw. Monika s tromi deťmi zhoreli pri požiari, ktorý zachvátil bytovku kvôli problémovému susedovi. Otec držal svoje poklady v posledných chvíľach v náručí.

Jednu z bytoviek zachvátil požiar potom, čo si problémový sused Eugeniusz S. (61) postavil hrniec s jedlom na sporák a zaspal. V tom čase sa v dome nachádzala aj Monika (†31) s tromi malými deťmi, Lenkou (†3 m.), Olíviou (†4) a Zuzkou (†5). Rodinke sa, bohužiaľ, nepodarilo dostať z budovy včas, pričom únik im znemožnili aj kovové mreže na dome.

O hrôze prehovoril o deň neskôr pre poľský Super Express zdrvený otec dvoch starších dcér a bývalý Monikin partner Lukasz: „Ešte pred pár hodinami mi hovorili milujem ťa a ja im tiež. Volala mi Monika. Povedala, že horí. Bol som neďaleko, dobehol som k jej domu. Horelo. Pred domom stál zástup očumovačov. Vybehol som hore, bol tam hrozný dym. Otvoril som dvere bytu, vtedy vyšiel hasič. Bol v maske,“ popisuje najhoršie chvíle života, po ktorých záchranári vyniesli mamu aj dievčatká v bezvedomí von. Ani po resuscitácií sa ich nepodarilo zachrániť a otcovi zomreli deti rovno v náručí: „Teraz neviem, prečo mám žiť,“ plače.

Sused, ktorý tragédiu zapríčinil, pritom ihneď po požiari stihol vybehnúť z domu. Na úrady naňho poslalo sťažnosti viacero susedov za to, že mal kradnúť elektrinu, no ich problémy sa neriešili. Teraz vinníka zatkla polícia, ktorá muža obvinila zo zabitia a aktuálne mu hrozí 8-ročný pobyt za mrežami. Po incidetne mu bolo v krvi nameraných 3 promile alkoholu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: se.pl │ Foto: YouTube/Telewizja Olsztyn