K veľkej tragédii došlo počas známych pretekov Rally Dakar v nedeľu doobeda. Len 40-ročný pretekár havaroval počas 7. etapy, pričom pomôcť mu už nedokázali ani privolaní záchranári.

Nedeľné preteky Rally Dakar, ktoré sa konajú v Saudskej Arábii, boli poznamenané veľkou tragédiou. 40-ročný účastník Paulo Goncalves havaroval po 276 kilometroch na ceste z Rijádu do Wadi Al-Dawasiru.

Organizátori mali dostať správu o nešťastí krátko po 10-tej hodine a o pár minút dorazili na miesto záchranári a helikoptéra. Goncalvesa našli podľa informácií Independent v bezvedomí s podozrením na srdcový infarkt. Po okamžitom prevoze do nemocnice ho, bohužiaľ, museli vyhlásiť za mŕtveho.

Paulo sa zúčastnil známych pretekov po 13-krát, pričom debutoval v roku 2006. V roku 2013 sa stal svetovým šampiónom a v roku 2015 obsadil v Dakare celkové druhé miesto. Napriek tomu, že športovec utrpel v decembri v rodnom Portugalsku vážnu nehodu, pri ktorej si natrhol slezinu, rozhodol sa pretekať ďalej: „Je pre mňa víťazstvom, že tu môžem dnes štartovať,“ uviedol. Goncalves je celkovo 25. obeťou pretekov – posledné úmrtie zaznamenali organizátori v roku 2015, keď zahynul Michal Hernik. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: independent.co.uk │ Foto: Twitter, YouTube/La Vanguardia