Na východe Slovenska v Stropkove sa stala obrovská tragédia. Len polročný Tobiasko umrel krutým spôsobom potom, čo jeho strýko Jozef urobil čosi nepochopiteľné…

V Stropkove došlo v polovici januára k obrovskej tragédii. Len polročný Tobiasko doplatil životom údajne na nerozvážnosť svojho 19-ročného strýka Jozefa. Ten mal do chlapčeka naliať alkohol priamo cez fľašu, kým si jeho 17-ročná matka Vanessa na pár minút odbehla.

Syna som nechala pri bratrancovi Jožkovi. Odišla som odniesť telefón bratovi, trvalo to päť minút. Keď som sa vrátila, videla som, ako drží dieťa na rukách, fľaša bola na zemi,” spovedá sa Vanessa pre TV Markíza so slovami, že tekutina na cumlíku vyzerala ako voda.

Keď s babkou zistili, že ide zrejme o alkohol, dali malému piť vodu a skúšali uňho vyvolať zvracanie. Záchranku mu zavolali až ráno, keď mal Tobiasko hnačku a zvracal, no počas cesty sanitkou zomrel. Pitva odhalila u chlapčeka 1,24 promile alkoholu v krvi, čo zodpovedá 16,65 ml 40%-ného alkoholu.

Rodina Jozefa sa ale mladíka zastáva so slovami, že on by niečo také neurobil, a dokonca obviňujú matku, ktorá mala podľa ich slov povedať, že svojho synčeka nechce. Tá musela ujsť k rodine, keďže sa jej majú Jozefovi najbližší vyhrážať. V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na dva až päť rokov. Polícia potvrdila, že vyšetrovateľ vzniesol voči mladíkovi obvinenie z prečinu usmrtenia. Celú reportáž si pozriete >>> TU <<<.

17-ročná matka Tobiaska obviňuje z usmrtenia svojho 19-ročného strýka

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: Tv Markíza