Uplynulý týždeň došlo priamo na ulici k obrovskej tragédii. Dvaja policajti, ktorí boli pod vplyvom akoholu, začali zo zábavky strieľať do plechoviek pred obytným domom. Pri nerozvážnom počine postrelili aj 5-ročného chlapčeka, ktorý v pondelok zraneniam podľahol. Incident vyhnal do ulíc ľudí, ktorí sa domáhajú spravodlivosti.

Počas uplynulého týždňa došlo v ukrajinskom meste Perejaslav-Chmeľnyckyj, 80 kilometrov vzdialeného od Kyjeva, k obrovskej tragédii. Dvaja policajti si vymysleli pod vplyvom alkoholu zábavku, počas ktorej strieľali do plechoviek pred obytným domom. Počas tohto neuváženého činu bol postrelený len 5-ročný chlapček Kyrylo Tljavov, ktorý bol okamžite prevezený do nemocnice. Napriek operácii však v pondelok podľa informácii agentúry Reuters svojim zraneniam podľahol.

V utorok polícia oboch policajtov zatkla a obvinila zo smrti chlapčeka. Otrasný incident vyvolal u ľudí takú nevôľu, že sa ešte počas utorka zhromaždili na proteste pred Ministerstvom vnútra a žiadajú odstúpenie ministra Arsena Avakova, ktorý sa doposiaľ ku tragédii nevyjadril. Rezignovať sa však rozhodol šéf polície, ktorý požiadal o prevelenie na Donbas, aby pomohol ukrajinskej armáde bojovať s proruskými separatistami.

Nespokojní obyvatelia zapaľujú pred budovou sviečky a pribúdajú aj plyšové hračky pre malého anjelika. Nechýbali však ani rozhorčené transparenty s nápismi “Polícia zabíja ľudí”. K situácii sa vyjadril aj novozvolený prezident Zelenskyj, ktorý všetkých ubezpečil, že v tomto prípade nebude žiadna snaha veci zakryť a tragédia sa stane výstrahou pre tých, čo sa majú zodpovedne starať o bezpečnosť občanov.

V Ukrajine po smutnom incidente vypukli protesty

Zdroj: reuters.com │ Foto: YouTube/AFP news agency , Twitter