Polícia v uplynulých dňoch v spolupráci s ďalšími organizáciami či dobrovoľníkmi usilovne pátrala po dvoch nezvestných tíndežeroch vo veku 16 rokov, ktorí zmizli 11. septembra vo večerných hodinách. Pátracia akcia mala tragický koniec a chlapcov našli bez známok života.

16-roční chlapci Martin a Roman sa stratili 11. septembra vo večerných hodinách. Zúfalí rodičia zalarmovali bezpečnostné a záchranné zložky, ktoré sa vydali tíndežerov hľadať. Pomáhať pritom mali desiatky dobrovoľníkov, hasičov aj Pohotovostný pátrací tím.

Mobilné telefóny chlapcov boli naposledy lokalizované v Závažnej Porube. Pátracia akcia sa opakovala niekoľko dní, no bez úspechu, pričom polícia v Žilinskom kraji zverejnila fotografie hľadaných chlapcov aj na sociálnej sieti. V rojniciach bola pritom prehľadávaná aj oblasť Jánskej doliny v chatách, jaskyniach aj na chodníkoch.

Ako informuje portál Pluska, pátranie malo napokon tragický koniec. Telá chlapcov našli v areáli družstva bez známok života: „Oboch nezvestných 16-ročných chlapcov, po ktorých včera pátrali aj členovia Pohotovostného pátracieho tímu, sa dnes v ranných hodinách podarilo nájsť v areáli družstva, žiaľ, bez známok života. Prípadom sa zaoberá polícia. Dotknutým rodinám týmto vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť a prajeme veľa síl,“ dodal Pohotovostný pátrací tím. Slovensko zarmútilo aj úmrtie významného Slováka počas SNP.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: FB/Pohotovostný pátrací tím – ZA kraj, Polícia SR – Žilinský kraj