Zo sveta športu dorazili mimoriadne smutné správy. O život prišla len 16-ročná majsterka sveta v lezení, ktorá mala pred sebou skvelú športovú kariéru a budúcnosť. Mladej dievčine sa stal osudným výlet s priateľmi, počas ktorého tragicky zahynula.

Svetový šport zasiahla tragická smrť mladučkej Luce Douady. Len 16-ročná športovkyňa bola obrovskou nádejou športového lezenia a za sebou mala nevídané úspechy. Významné športové kluby či inštitúcie ju nazývali „budúcnosťou lezenia“ aj „mladou úžasnou a talentovanou atlétkou“. Jej život však nečakane vyhasol.

Tínedžerka sa vybrala spolu s priateľmi na doposiaľ nepreskúmané hory neďaleko Grenoble. Z hory na juhovýchode Francúzska sa však podľa informácií BBC z výšky 150 metrov zrútila. Jej telo bolo objavené a aktuálne prebieha vyšetrovanie prípadu. Presné okolnosti pádu a úmrtia zatiaľ nie sú zrejmé.

Luce Douady mala len 15 rokov, keď sa prvýkrát zúčastnila na súťaži IFSC Boulder Wordl Cup, kde skončila na piatom mieste. Za sebou má však aj titul majsterky sveta v kategórii junioriek. Na Majstrovstvách Európy v Edinburghu skončila v lezení na obtiažnosť na treťom mieste a mala to namierené na budúcoročné Olympijské hry v Tokyu. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: Twitter, YouTube/E! News, Instagram/luce_douady