V polovici augusta bolo na Slovensku spustené vysielanie kontroverznej očkovacej lotérie, ktorá má priniesť výhercom lukratívne finančné výhry. Počas priameho prenosu je vždy vyžrebovaných päť zaočkovaných a zaregistrovaných Slovákov, ktorí musia v časovom horizonte povedať moderátorom správne heslo, v dôsledku čoho si prilepšia o 100-tisíc eur.

Očkovacia lotéria pod názvom Byť zdravý je výhra bola od začiatku predmetom rozporuplných názorov Slovákov, avšak v konečnom dôsledku ide o najsledovanejší program v nedeľnom vysielacom čase. Súťaž dokonca odstavila z vysielania veľké projekty konkurenčných televízii, no teraz prichádza k zmene!

Program síce každú nedeľu pritiahne k televíznym obrazovkám státisíce divákov, ktorí nechcú prísť v dôsledku nevedemosti správneho hesla o finančnú výhru, avšak už tento víkend ich čaká zmena! Po prvotných komplikáciách a utriedení pravidiel sa žrebovanie presúva z nedele na sobotu, pričom RTVS si nezabudnite zapnúť v upravenom čase už dnes!

Aj keď sa v sobotu množstvo Slovákov nenachádza vo večerných hodinách doma a počas víkendu si môžu užívať rôzne výlety či zábavu, tvorcovia sa v nedeľu rozhodli uprednostniť novú šou Pečie celé Slovensko. Kým najskôr malo žrebovanie prebiehať po formáte o dobrotách, množstvo zaočkovaných sa voči neskorému času vysielania ohradilo, čo RTVS po dohode s Ministerstvom financii SR vyriešilo presunom štyroch posledných epizód lotérie na sobotu o 20.30 hod. na Jednotke. Otázne je, či Slováci v upravenom čase žrebovanie odignorujú alebo sa prispôsobia zmene.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Foto: IG/rtvs_official