Predseda Smeru Robert Fico už týždne opakuje, že Dušan Kováčik je politickou obeťou a tlačové besedy na túto tému usporadúva so skalnou pravidelnosťou. Kvôli odvolaniu Diany Santusovej z inšpekcie, ako aj pre údajné podozrenia z ovplyvňovania vyšetrovania, chcel Fico odvolať aj Romana Mikulca. Na povrch však vyplávali nové a šokujúce informácie.

Robert Fico ako aj Peter Pellegrini neúnavne opakujú, že Dušan Kováčik je politickou obeťou a vo väzbe sedí neoprávnene. Predseda Smeru dokonca inicioval odvolanie Romana Mikulca z postu ministra vnútra, no na pondelkovú mimoriadnu schôdzu ani on, ani Pellegrini nedorazili. Schôdza venovaná odvolávaniu Mikulca tak bola preložená na september.

Ministrovi pritom opozičný líder vyčítal pozastavenie činnosti vyšetrovateľky z tímu Úradu inšpekčnej služby Diany Santusovej, hoci sa napokon preukázalo, že porušila pri práci pravidlá. Ešte šokujúcejšie sú ale nové zistenia v prípade kajúcnika a svedka Csabu Dömötöra. Ten pred časom uviedol, že pod nátlakom krivo vypovedal a práve tejto informácie sa chytil šéf Smeru na tlačových besedách.

Ukázalo sa však, že tlak nevyvíjala polícia, ale ďalší kajúcnik, aj keď ďalšie podrobnosti nateraz nie sú známe. Portál TVnoviny ďalej odhalil, že podľa obvinenia inšpekcie sa vec netýka úplatku pre špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, ako tvrdí opozícia, pričom má ísť o developerský projekt. Fico tak podľa všetkého nehovoril na tlačovkách správne informácie o prípade Kováčika a ovplyvňovaní svedkov políciou.

Robert Fico sa pred pár dňami opäť zastával Kováčika

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: FB/Robert Fico