Minister zdravotníctva spoločne s Igorom Matovičom predstúpili pred Slovensko s predbežnými výsledkami plošného testovania krajiny. Po úvodných slovách premiéra, ktoré boli smerované aj k nepresným informáciám analytikov zo stránky „Dáta bez pátosu“, sa do nich obul aj Marek Krajčí. Ten im odkázal, aby si slovnú výmenu rozdali s top epidemiológmi, ktorí pomáhajú vláde v boji proti pandémií koronavírusu.

Marek Krajčí zároveň vyjadril presvedčenie o tom, prečo aj iné krajiny sveta nepoužívajú masívne testovanie ako zbraň v boji proti koronavírusu. „Ja si myslím, že poznám odpoveď. Pretože žiadna krajina by sa do toho nikdy nedala. Žiadna krajina možno nemá takého vytrvalého premiéra ako máme my, ktorý skrátka povzbudzuje a dokážeme to, a tým pádom si môžeme výrazným spôsobom zlepšiť túto pandémiu. Už minulý rok sme boli určite jedna z najotvorenejsich krajín,“ uviedol. Krajčí si zároveň myslí, že pokiaľ bude vláda v nariadení plošných testovaní pokračovať, Slovensko bude opäť na rebríčku najotvorenejších krajín.

O uvoľnovaní opatrení má minister zdravotníctva taktiež jasnú predstavu. „Pokiaľ má Slovensko nastúpiť od 8. februára na Covid automat, a už mnohí kritizujú rozhodnutie našich top epidemiológov a infektológov, ktorí sú pod Covid automatom podpísaní, a ktorí ho nastavili tak, ako ho nastavili, že zle, že sa tu predčasne hovorí o uvoľnovaniach. Treba si uvedomiť, že on je nastavený tak, že áno, uvoľnovania. Ale len ako za cenu testovania!“ zdôrazňuje. Krajčí zároveň uvádza, že pokiaľ bude krajina v bordovej zóne, otváranie ekonomiky, škôl či obchodov bude možné iba za cenu masívneho testovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Foto: IG/marek_krajci_nrsr