Ruské kluby sú vyradené zo súťaží pod hlavičkou UEFA, no ich domáca súťaží, pochopiteľne, pokračuje ďalej. Mnohých ale prekvapilo, že náš najúpešnejší klub posledných rokov sa vrámci sústredenia s jedným ruským klubom stretne.

Slovan sa vrámci prípravy v Katare stretne s dvomi domácimi súpermi, konkrétne ide o Al-Rayyan SC, štvrtý tím Qatar Stars League a s Al-Wakra, aktuálne dokonca druhým mužstvom tabuľky.

Tretím súperom bude pomerne nečakane  Dinamo Moskva. Tretí tím ruskej Premier League sa rovnako ako bratislavský klub pripravuje na jarnú časť sezóny v Katare. Tento klub zažil svoje najlepšie roky ešte v ére sovietskeho futbalu, keď získaval v 50tych a 60tych rokoch tituly, ten posledný získal v roku 1976. V minulosti zaň hrali aj slovenskí hráči ako Martin Jakubko, Michal Hanek či stále aktívny Tomáš Hubočan.

„V príprave pokračujeme v Katare. Sme v Dohe, v jednom z najlepších tréningových centier Aspire Academy. Desať dní, tri zápasy – Dinamo Moskva, Al Rayyan, Al Wakra – a potom už ostrý štart do druhej časti sezóny,“ napísal v pondelok na sociálnej sieti Instagram asistent trénera Ľuboš Benkovský.

EDIT: AKTUÁLNE JE V HRE ZRUŠENIE TOHOTO STRETNUTIA

Zdroj | Foto: IG/skslovanbratislava, IG/lubosbenkovsky