Bol predsedom jednej z najsilnejších politických strán, pričom sa nebál konfliktov na parlamentnej pôde zo strany opozičných poslancov. Určite aj sám potvrdí, že to je nič oproti tomu, čo musí prežívať so svojím synčekom, ktorý bojuje s vážnymi diagnózami.

Pavol Frešo bol predsedom politickej strany SDKÚ-DS, keď sa v roku 2017 rozhodol ukončiť politickú kariéru. Ani on sám vtedy netušil, čomu bude musieť čeliť jeho rodina v budúcnosti. Jeho najmladšiemu synovi Alanovi totiž diagnostikovali autizmus a vo februári minulého roka mu našli na mozgu agresívny nádor.

Rodinu táto zdrvujúca správa zomkla, pričom im pri starostlivosti o 9-ročného chlapca pomáha sestra Zora Mária a brat Oskar. Expolitikov syn musel absolvovať operáciu a následnú liečbu, no exžupan Bratislavského samosprávneho kraja má vynikajúce správy. ,,Dnes už vieme, že agresívny tumor mozgu a jeho metastázy Alan porazil. Vďaka pánu Bohu, pre nás je to skutočný zázrak,“ nadšene oznámil na sociálnej sieti.

52-ročný rodák z Bratislavy však priznáva, že sú aj dni, kedy mu tuhne krv v žilách. „Mávame aj horšie dni, keď napríklad Alanovi klesnú saturácie, alebo rovno vypadne dych a my ani s lekárskou pomocou nevieme prečo. Odsajeme ho, pretlačíme vzduch cez kanylu, prípadne ju rovno sami vymeníme, aby mal dýchacie cesty určite voľné. Dáme kyslík a čakáme, či sa stav zlepší,“ opísal desivú udalosť kvôli osvete, ktorú robí. Alan sa síce nachádza v bdelej kóme, no podľa Freša je vidieť postupné zlepšenia, ktoré ho nesmierne tešia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Pavol Frešo so staršími deťmi
Pavol Frešo so staršími deťmi

Zdroj: FB/Pavol Frešo  |  Foto: FB/Pavol Frešo, NR SR