Zuzana Čaputová sa len pred dvomi dňami stala novou prezidentkou SR a hoci ešte nestihla oficiálne vymeniť dosluhujúceho prezidenta Andreja Kisku, v politike sa rozbehlo doslova zemetrasenie…

Zuzana Čaputová vyhrala prezidentské voľby a v polovici júna vystrieda v Grasalkovičovom paláci Andreja Kisku, kde si bude môcť užiť viaceré benefity vrátane kráľovského platu. Krátko po jej víťazstve sa ale v politike začínajú diať šokujúce zmeny.

Prvou a najväčšou je fakt, že Andrej Kiska sa po skončení prezidentského mandátu plánuje natrvalo usadiť v slovenskej politike. Aj keď mnohí očakávali jeho odchod, Kiska chce podľa DenníkaN založiť novú politickú stranu, o ktorej sa chystá prehovoriť v najbližšej dobe. V rámci tejto novinky už hovoril so zvučnými menami ako Iveta Radičová, Gábor Grendel, europoslankyňa Jana Žitňanská, či poradcami Romanom Krpelanom a Vladimírou Ledeckou.

Ďalším šokom je veľké zemetrasenie v strane Progresívne Slovensko, odkiaľ vzišla aj naša nová prezidentka. Od začiatku totiž stál na jej čele podnikateľ Ivan Štefunko, ktorý ale podľa informácii portálu Glob nečakane končí vo funkcii predsedu a o jeho miesto sa bude uchádzať podpredseda Michal Truban. Truban túto informáciu potvrdil aj na svojom profile: „Rozhodol som sa kandidovať za predsedu Progresívne Slovensko. Ivan Štefunko oznámil, že na sneme už nebude kandidovať na predsedu,“ oznámil pred pár minútami.

Posledným prekvapením je aj nečakaný krok Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý rokuje s lídrom Strany Maďarskej komunity (SMK) Pálom Csákym o vytvorení opozičného bloku do parlamentných volieb. Csáky podľa TV Markíza uviedol, že rokovanie by bolo možné aj s Mostom-Híd, no prekáža im postava Bélu Bugára a ľudí okolo neho. Nebráni sa však ani spojeniu s viacerými menšími stranami, aby sa nestratili hlasy týchto voličov.

Matovič rokuje s Csákym o vytvorení opozičného bloku
Andrej Kiska si zakladá novú politickú stranu
Truban bude pravdepodobne novým predsedom Progresívneho Slovenska, Štefunko odchádza

Zdroj: Dennikn.sk, Glob.zoznam.sk, TV Markíza │ Foto: Facebook, YouTube