V slovenskej politike došlo k ďalšiemu veľkému zemetraseniu potom, ako známa poslankyňa ohlásila svoj definitívny odchod zo strany. Jej šéf ale zareagoval po svojom a na sociálnej sieti všetkých šokoval verejným odkazom.

Na slovenskej politickej scéne dochádza v posledných dňoch k poriadnym zvratom. Potom, ako Andrej Kiska oficiálne ohlásil založenie novej politickej strany Za ľudí a odhalili sa všetky tajnosti okolo osobností, ktoré bývalého prezidenta podporia, vyplávala na povrch ďalšia šokujúca informácia.

Zo strany OĽaNO odchádza okrem ďalších štyroch členov aj samotná podpredsedníčka Veronika Remišová, ktorá sa vzdáva svojho postu v známej strane Igora Matoviča: “SLOVENSKO POTREBUJE SÚDRŽNOSŤ, NIE ĎALŠIE DELIACE ČIARY. Robert Fico tu príliš dlho praktizoval politiku rozdeľovania, keď proti sebe staval rôzne skupiny ľudí. Výsledkom politiky rozdeľovania je spálená zem. Spálená zem, kde sa stráca spolupatričnosť, jednota, vzájomný rešpekt. Politika neustáleho konfliktu možno funguje krátkodobo, no dlhodobý úspech zabezpečí len spolupráca. Mnohé problémy, ktoré ľudí na Slovensku trápia, sa roky neriešili. Momentálne nie je dôležité, kto kde je, ale čo chceme pre Slovensko urobiť. Spolupráca a korektné vzťahy budú pre úspech novej vlády mimoriadne dôležité,” napísala v dlhom vyjadrení Remišová, ktorá sa zatiaľ nevyjadrila, či plánuje pokračovať v novej strane Andreja Kisku.

Svojmu bývalému lídrovi Matovičovi však poďakovala za možnosť objaviť svoju službu političky. Ten sa k jej odchodu okamžite vyjadroval, no ešte pred tým prekvapil tlačovkou, kde sa po jeho boku neočakávane postavila Zlatica Kušnírová. Spoločne napokon vyzvali lídrov šiestich opozičných strán, aby začali konečne spolupracovať a sadli si k obedu, pri ktorom by chcel prediskutovať nadchádzajúce vízie pre Slovensko. Či však na túto ponuku lídri naozaj zareagujú, je nateraz otázkou. Po odchode Remišovej neskrývajú smútok či sklamanie viacerí poslanci klubu, vrátane samotného Matoviča. Celé tlačové besedy Igora Matoviča, ako aj kompletné vyjadrenie Veroniky Remišovej si pozriete nižšie.

Zdroj: Facebook/Veronika Remišová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti