Liverpool FC je aktuálne v hre o anglický titul, ktorý získal v ére Premier League len raz, a to v sezóne 2019-20. Sezónu predtým ovládol Ligu majstrov. “Stará garda” v klube ale pomaly končí a ani leto 2024 nebude výnimkou.

Mnohých začiatkom tohoto roka prekvapil Jurgen Klopp, ktorý rozhodol, že napriek záujmu klubu o predĺženie kontraktu v Liverpoole skončí, pretože cíti značnú únavu po hektických hračskych či trénerských desaťročiach.

Minulé leto skončili v klube ikony ako kapitán Henderson, Firmino či Milner, predtým Mané. A v lete 2024 by mohol odísť aj Mohamed Salah, pričom hviezdny krídelník už nie je takým nezastaviteľných krídelníkom, má konca kontraktu už len rok a v Saudskej Arábii údajne plánujú zaplatiť zaňho neodmietnuteľnú čiastku.

 

Rovnako o možnom konci v klube má uvažovať aj Virgil van Dijk, špičkový stopér má tiež zmluvu len do leta 2025. Skončí asi aj Thiago Alcantara, ktorý už prakticky rok nehráva pre zranenia.

Zároveň sa vynárajú otázky, kto za prípadné veľké peniaze za Salaha príde. Reč je o Chiesovi z Juventusu, no v hre môžu byť mnohé zaujímavé tváre. Médiami pred neakou dobou preleteli aj informácie, že Liverpool patrí aj k favoritom na zisk Mbappého, ten sa ale vraj už dohodol s Realom Madrid. Oficiálne to každopádne nie je a takýto hráč by určite dokázal byť výbornou náhradou za Salaha.

Zdroj: BBC | Foto: IG/K.mbappe