Smrteľná dopravná nehoda sa udiala v noci zo soboty 30. marca na nedeľu, kde po zrážke s autom zahynul len 17-ročný chlapec. Podľa informácií sa tragédia stala krátko po 4.00 h nadránom. 

K nešťastiu došlo na Tatranskej ulici v Ružomberku, keď ukrajinský občan (36) viedol motorové vozidlo značky Mercedes-Benz Sprinter v smere od Liptovského Mikuláša na Ružomberok. Ten z doposiaľ nezistených príčin zrazil 17-ročného chodca. Nemal na sebe žiadne reflexné prvky a zrážku, žiaľ, neprežil. Požitie alkoholických nápojov u vodiča zistené nebolo.

Presné príčiny a okolnosti tragickej dopravnej nehody sú v štádiu vyšetrovania. “Polícia pripomína chodcom a cyklistom, aby na cestách nezabúdali na svoju bezpečnosť. Neosvetlený cyklista i chodec na ceste bez reflexných prvkov je veľkým rizikom. Použitie svetlého oblečenia a reflexných prvkov výrazne zvyšuje bezpečnosť nemotorových účastníkov cestnej premávky. Za zníženej viditeľnosti by chodci a cyklisti mali mať neustále na pamäti, že ich musí byť dobre vidieť a k tomu stačí pomôcť len málom, reflexným prvkom,” uviedol žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.

Zdroj/ ilustračné foto/FB PZ SR