Argentínsky tenista Juan Martin Del Potro (27) mal všetky predpoklady byť svetovou jednotkou, no takmer skončil s tenisom. Neurobil to a dnes mnohými zatracovaný hráč nastúpi na možno najväčší zápas svojej kariéry.

Ako 18-ročný bol v top50, ako 22-ročný v top10, najvyššie bol v roku 2013 na 4. mieste rebríčka. Odvtedy ho však sužovali tiahle zranenia, kvôli ktorým najprv padol na hranicu prvej stovky. Vrátil sa a predvádzal krásny tenis. Od roku 2014 však za dva roky odohral sotva pätnásť zápasov, každý jeho pokus o comeback skončil po jednom turnaji ďalším zranením.

Argentínsky bojovník mal s tenisom skončiť, no nepoddal sa. Do roku 2016 vstupoval ako tisíci hráč sveta. Ponižujúce. Následne však ohlásil ďalší návrat a zatiaľ ho kolená, ramená i ostatné časti tela poslúchajú. Vďaka niekoľkým voľným kartám na veľkých turnajoch sa dokázal vyšplhať na aktuálne 141. miesto. A dostal právo zúčastniť sa olympiády v Riu.

To tenista využil, no osud mu dal ďalšiu ranu, či výzvu? V prvom kole ho postavil proti nezastaviteľnému Srbovi Djokovičovi. Del Potro sa nevzdal a Srba zdolal! Vyhral ďalšie tri zápasy a po štyroch rokoch opäť nastúpil do olympijského semifinále. V ňom narazil na skvelého Nadala, zdolal i toho. A po extrémnom boji v tie-breaku 3. setu!

Od sna ho tak delí jediná výhra, proti svetovej dvojke a obhajcovi zlata – Andymu Murrayovi. Aj keď prehrá bude to fenomenálne a neskutočné. Uvidíme ako to dopadne, no hrdinom je už teraz.

Foto: Facebook