Šoubiz Veľmi smutná správa: ZOMREL legendárny slovenský hudobník!

Veľmi smutná správa: ZOMREL legendárny slovenský hudobník!

Pred niekoľkými hodinami zasiahla Slovensko ďalšia smutná správa. Do hudobného neba odišiel vo veku 81 rokov legendárny hudobník, klavirista, skladateľ a kapelník. Informáciu zverejnil na sociálnej sieti humorista Oliver Andrásy, ktorému napísala manželka zosnulého.

Vo veku 81 rokov odišiel na večný odpočinok Braňo Hronec. Legendárny slovenský hudobník, kapelník, klavirista a skladateľ odišiel v noci z pondelka na utorok. Humoristu Olivera Andrásyho o tom informovala jeho zronená manželka Judita Vargová.

Judy Vargová nám oznámila, že v noci zomrel jej manžel, hudobník Braňo Hronec… Opustil nás ďalší náš kamarát. Braňo bol výborný človek a skvelý muzikant,“ uviedol okrem iného Andrásy, ktorému bude veľmi chýbať. Uznávaný umelec za sebou zanechal v smútku aj dcéru, hudobníčku Suzie Hroncovú.

Braňo Hronec vyštudoval na bratislavskom konzervatóriu hru na klavír a akordeón. Založil formáciu West Coast Combo, neskôr Bratislavské jazzové štúdio, s ktorým vyhral v Súťaži tvorivosti mládeže. V roku 1963 založil Skupinu Braňa Hronca, ktorá sa časom rozrástla na orchester. S tým precestoval Európu, Kubu i Áziu, pričom spolupracoval so speváčkami ako Eva Kostolányiová, Eva Máziková či Vlado Chválny. Po roku 1981 sa začal muzikant venovať viac komponovaniu, ako aj výučbe na VŠMU, pričom počas kariéry zložil asi 300 skladieb. Pred pár dňami zomrel aj bývalý slovenský športový reprezentant.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Oliver Andrásy│ Foto: RTVS, YouTube, IG/suziehroncova