Do hereckého neba odišla veľmi obľúbená herečka, ktorá sa vo svete preslávila najmä komickou rolou v populárnom seriáli Dva a pol chlapa. Objavila sa aj v kultovom filme Nožnicovoruký Edward či Erin Brockovich. Z jej smrti je zdrvená rodina aj kolegovia.

Herecký svet prišiel o ďalšiu skvelú herečku, ktorá nás navždy opustila uplynulú nedeľu. Conchata Ferrell zomrela vo veku 77 rokov, pričom ju začala trápiť infekcia obličiek, kvôli ktorej skončila na nemocničnom lôžku. Napokon bola po tom, ako sa jej stav nezlepšoval, prevezená do zariadenia s dlhodobou starostlivosťou. V lete dostala aj srdcový infarkt, ktorý mal trvať 10 minút, v dôsledku čoho bola následne napojená na respirátor.

Herečka, ktorá bola v mladosti takáto kočka, sa medzi divákmi celého sveta preslávila najmä rolou domácej Berty v seriáli Dva a pol chlapa. Hoci sa pôvodne táto postava mala objaviť len v pár epizódach, ohlas publika bol taký pozitívny, že sa stala trvalou a neodmysliteľnou súčasťou sitkomu.

Sympatická Ferrell si zahrala aj v Nožnicovorukom Edwardovi či Erin Brockovich, pričom získala tri Emmy nominácie, z čoho za dve vďačila práve populárnemu seriálu. Správu o úmrtí potvrdil jej manažér Dan Spilo: “Bude nám chýbať,” uviedol pre CNN so slovami, že herečka bola úžasná, dobrosrdečná a silná žena. Ku kondolujúcim sa pridal aj tvorca seriálu Chuck Lorre z Warner Bros: “Volali sme ju Chatty. A všetci sme ju milovali. Dvanásť rokov pádov a vstávaní a veľa ,veľa smiechu. Bola ako našou skalou. Jedna z najúžasnejších. Mal som tú česť volať ju priateľkou,” dodal. Herečka za sebou zanechala manžela Arnieho a dcéru Samanhu. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cnn.com │ Foto: Twitter