V roku 2011 prišiel hokejový svet o skvelého hráča a človeka. Deväť rokov po smrti Pavla Demitru však došlo v rodine k ďalšej strate, a to len tri dni pred smutným výročím jeho úmrtia. Vo veku 71 rokov odišiel na večný odpočinok aj jeho otec Pavel († 71).

Tragédia z roku 2011 rezonuje Slovenskom ešte aj dnes. Pavol Demitra († 36) prišiel pri leteckej havárií náhle o život a za sebou zanechal smútiacu rodinu, kolegov, kamarátov aj fanúšikov. Práve 7. septembra bolo smutné 9. výročie úmrtia hokejistu, toho sa však už nedožil jeho milovaný otec.

Ako informuje Nový Čas, vo veku 71 rokov zomrel tri dni pred výročím Pavel Demitra, pričom presné okolnosti jeho odchodu na večný odpočinok nie sú známe, foto >>> TU <<<. Podľa dostupných zdrojov mal však už dlhšiu dobu zdravotné problémy, ťažko znášal smrť Pavla a po kolapse skončil v nemocnici, takže sa pred rokmi nemohol zúčastniť ani poslednej verejnej rozlúčky.

Paľkov otec sa v poslednej dobe veľmi na verejnosti neukazoval. Mal určité zdravotné problémy, do toho, samozrejme, skomplikovala stretávanie sa ľudí z hokejovej komunity aj situácia okolo pandémie,” vyzradil hokejista z okolia rodiny. Parte s dojímavým odkazom sa pritom objavilo v Trenčíne: “Kytičku kvetov na hrob kladieme, pokojný večný spánok ti otec prajeme a s láskou a úctou na teba spomíname.” Vdova Majka, ktorá teraz prišla aj o svokra, vychováva dcéru Zaru a syna Lucasa, z ktorého vyrastá športový talent, akým bol aj jeho zosnulý otec.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zomrel otec Pavla Demitru

Zdroj: cas.sk │ Foto: YouTube/matronns