V prípade, ak sa balíte na dovolenku k moru, výber oblečenia je jasný. Mnohí turisti sa chcú počas letných dní cítiť pohodlne, v dôsledku čoho dajú prednosť šortkám, tielkam, vzdušným šatám či iba plavkám. V jednej z obľúbených destinácii si však budú musieť dať pozor na odvážne outfity!

Čoraz viac Slovákov si letnú dovolenku užíva práve v Taliansku. Jedným z obľúbených mestečiek je Sorrento, ktoré sa nachádza na juhu krajiny. Mnohí turisti zavítajú práve do tejto oblasti kvôli Neapolskému zálivu, ktorý vám zabezpečí úžasné fotografie z dovolenky.

Starosta Massimo Coppola však pred pár dňami vyrukoval s novým zákazom. Turisti sa totiž mali obliekať poburujúco, čo má kaziť imidž celému mestu. V uliciach majú dovolenkári zákaz pohybovať sa ,,nedostatočne oblečení“, teda muži nemôžu chodiť bez trička a ženy zase v bikinách.

Coppola považuje obliekanie tohto typu za nemravné, vyrušujúce a celkovo kazí povesť dovolenkovej destinácie. V uliciach sa budú pravidelne pohybovať strážnici, ktorí budú kontrolovať oblečenie turistov. V prípade, ak sa niektorí z dovolenkárov predsa len rozhodnú obliecť podľa svojho vkusu, hrozí im pokuta až do výšky 500 eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: thetimes.co.uk  |  Foto: Twitter, YT/Sorrento With Bells On