Igor Bukovský je obľúbeným expertom na výživu, no počas pandémie koronavírusu sa pravidelne vyjadruje k rúškam, testovaniu, a predovšetkým k vakcinácií. Vo svojich videách pôsobí presvedčivo a odvoláva sa na odborné štúdie. O to viac prekvapil ľudí, keď sa verejne ospravedlnil.

Uznávaný odborník v jednom zo svojich videí tvrdil, že 83 % tehotných žien po podaní vakcíny proti ochoreniu COVID-19 potratí v prvom trimestri. Odvolával sa na odbornú zahraničnú štúdiu. Došlo však k zvratu, keďže sa za svoje minulé vyjadrenie ospravedlnil.

Podľa jeho slov použil neúplné informácie danej štúdie. ,,Veľmi si dávam záležať na tom, aby informácie, ktoré vám prinášame, pomáhali pravdu odkrývať, nie zahmlievať. Preto ma o to viac trápi, že som urobil chybu. Nebola prvá a nebude zrejme ani posledná. Cítim vinu a cítim hanbu. Vo videu o riziku očkovania pre tehotné ženy a ich budúce dieťa som si zvolil zlý informačný zdroj. Podľahol som emócií tam, kde som mal ostať racionálny,“ vysvetlil na sociálnej sieti.

Známa tvár relácie Teleráno zároveň upozorňuje, že podanie vakcíny tehotnej žene v prvom trimestri ešte nie je dostatočne preskúmané a o jej bezpečnosti majú byť stále pochybnosti. ,,Aké je SKUTOČNÉ riziko straty plodu počas prvého trimestra? Nevieme, pretože štúdia, ktorú som kritizoval, neposkytla spoľahlivé informácie, skôr podozrenie, že ide o súčasť propagandy,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Dr. Igor Bukovský  |  Foto: YT/Dr. Igor Bukovský-AKV, Pixabay