Igor Matovič len pred okamihom vystúpil na tlačovej konferencii v spoločnosti Mareka Krajčího a Jána Mikasa, kde predstavili nové protipandemické opatrenia. Prvé z nich vojde do platnosti už v piatok (11. decembra), pričom Slovákov čaká okrem iného aj tvrdý lockdown!

Ústredný krízový štáb prijal včera (8. decembra) nové opatrenia, o ktorých bola verejnosť informovaný len pred krátkou chvíľou. Okrem skutočnosti, že odvetvie gastronómie bude musieť zatvoriť svoje terasy, príde aj k sprísneniu podmienok pre hotely či obchody.

Krízové opatrenia, ktoré prijal ÚKŠ nájdete >>>TU<<<

Premiér sa však vyjadril aj k možnosti celoplošného testovania a lockdownu zároveň, pričom nepriamo naznačil, že predmetnú cestu si zvolila predovšetkým hlava štátu. “Možno sa patrí niekedy priznať aj prehru, ja teda dnes priznávam prehru najmä s pani  prezidentkou, ktorá aj posledný deň pred celoplošným testovaním vyzývala na dobrovoľnosť. Robila všetko pre to, aby testovanie neprebehlo, následne vyzývala, aby bolo testovanie dobrovoľné, a tým pádom, defacto, vyriekla ortieľ nad plošným testovaním. Ja som napriek tomu bojoval, chcel som, aby plošné testovanie bolo,” uviedol premiér počas tlačovej konferencie.

“Priznávam prehru. Testy nie sú, takže áno, prehral som tento boj použitia testovania ako alternatívu lockdownu,” dodal Matovič, ktorý označil Zuzanu Čaputovú a ministra hospodárstva za silná protivietor. “Prehral som, hold, aj taký je politický život,” zakončil predmetnú tému premiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TK | Foto: FB/Igor Matovič, Zuzana Čaputová