Bývalý prezident Andrej Kiska včera zorganizoval tlačovú konferenciu v Banskej Bystrici, na ktorej oficiálne oznámil založenie novej politickej strany ,,Za ľudí“.  V úvodnom prejave sa predseda strany snažil osloviť osobnou víziou všetkých Slovákov, pričom predstavil svojich kolegov. Jeden z nich však mnohých prekvapil.

Kiska prvýkrát verejne porozprával o politickej strane, ktorú v tichosti pripravoval posledné mesiace. Bývalý prezident priznal, že v jeho tíme momentálne pracuje 72 odborníkov, ktorí pomáhajú s tvorbou volebného programu. ,,Chceme osloviť ľudí, ktorí sú presvedčení o tom, že každý na Slovensku musí mať rovnakú šancu. Chceme vrátiť Slovensko späť ľuďom,” zdôraznil.

Komplexný program by mal mať zverejnený v septembri, kde bude predstavených minimálne 125 programových téz. Určite bolo veľkým prekvapením, keď politik uviedol, že mu s návrhmi zákonov pomáha aj bývalá premiérka Iveta Radičová.

Predseda novej strany venoval niekoľko minút predstaveniu svojich kolegov, pričom išlo o významné osobnosti z oblasti politiky. Členkou strany je totiž bývalá europoslankyňa Jana Žiťňanská, poradca exprezidenta pre vnútornú politiku Michal Luciak, Mária Kolíková je bývalou štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti a mnoho ďalších.

Kiska však osobitne upozornil na Juraja Šeligu, ktorý by sa mal venovať boji proti korupcií a rozkrádaniu štátu. Možno vám meno tohto muža niečo hovorí, keďže donedávna bol hovorcom iniciatívy Za slušné Slovensko. Niekoľkokrát verejne upozornil, že do politiky neplánuje vstúpiť, ani jeho kolegovia a do poslednej chvíle sa tváril ako občiansky aktivista.

Zdroj: Facebook/Andrej Kiska  |  Foto: Facebook/Juraj Seliga, Facebook/Andrej Kiska