Jožo Pročko sa ako mediálne známa osobnosť veľmi rád vyjadroval k rôznym politickým kauzám. Aj napriek tomu mnohých prekvapilo, keď prijal ponuku od Igora Matoviča a stal sa členom strany OĽaNO. Dnes je dokonca právoplatným poslancom v parlamente.

Bývalý zabávač vymenil vtípky za hodiny strávené v poslaneckej lavici, pričom patrí k aktívnym poslancom. Nedávno však priznal, že toho má niekedy plné zuby. ,,V ťažkých chvíľach som oľutoval, že som prijal ponuku, no verím v dobro, verím, že spravodlivosť zvíťazí,“ napísal na sociálnej sieti.

Pročko však naďalej trvá na tom, že jeho práca sa dá robiť s čistým svedomím. ,,Za rok a pol pôsobenia v NR SR som sa presvedčil, že sa dá pôsobiť v našom najvyššom zákonodárnom subjekte čestne a spravodlivo, bez kšeftovania a korupcie. Presvedčil som sa, že je veľa morálne čistých a slušných ľudí okolo mňa,“ obhajuje svojich kolegov.

Politik sa však nepriamo vyjadril aj na adresu opozičných poslancov. ,,No zistil som aj, že stovky miliónov nakradnutých peňazí občanov Slovenska neváhajú použiť gauneri na to, aby opäť mohli kradnúť a požívajú pri tom zákerné a špinavé metódy. Ak nebudeme bojovať proti zlu, tak zlo zvíťazí,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Jožo Pročko-stránka