Veriaci ostali v smútku po tragickej správe. Jedna z najznámejších osobností Pravoslávnej cirkvi, hovorca a rektor, odišiel na večný odpočinok. O smutnej novine informoval na sociálnej sieti pravoslávny kňaz Peter Soroka z Osadného.

V noci z utorka na stredu došlo k ďalšej smutnej udalosti. Na večný odpočinok totiž odišla jedna z najznámejších osobností Pravoslávnej cirkvi v českých krajinách aj na Slovensku, hovorca, člen Metropolitnej rady Pravoslávnej cirkvi na Slovensku, rektor Pravoslávneho kňažského seminára Prešovskej univerzity, profesor Milan Gerka.

Smutnú správu priniesol na sociálnej sieti pravoslávny kňaz Peter Soroka z Osadného: „K Hospodu Bohu v noci odišla bezpochyby najväčšia osobnosť Pravoslávnej cirkvi v českých krajinách a na Slovensku. Otec prot. Milan Gerka dlhé desaťročia až dodnes zastával najvyššie funkcie v cirkevných aj akademických štruktúrach. Avšak jeho najvzácnejšia vlastnosť bola obrovská ľudomilnosť a ochota každému pomáhať. Už nikdy z jeho úst nezačujeme jeho slová: „Jak prídete do Prešova, ta pobišidujeme.“ Už nepobišidujeme, otče…,“ odkázal. Známe tváre zarmútilo aj úmrtie úspešného slovenského stylistu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Петер Сорока